Meleg padlókról általánosan
A meleg padlók két nagy csoportját az anyag rugalmassága határozza meg: rugalmas és szilárd meleg burkolatokat különböztetünk meg egymástól.
A rugalmas burkolattal ellátott padlók közé tartozik a műanyagból készült PVC és a természetes alapanyagú linóleum, amelyeket manapság inkább már csak közületek alkalmaznak. Előnyük közé tartozik a könnyen tisztíthatóság, és a mára kibővült választéknak köszönhetően esztétikus burkolóanyag lehet konyhánkban, fürdőszobánkban. Szintén a rugalmas meleg padlók közé tartoznak a szőnyegpadlók is, melyeket a hang- és hőszigetelő tulajdonsága mellett komfortérzetet kölcsönző megjelenésük és tapintásuk miatt ajánlunk.
A családi házak legelterjedtebb szilárd meleg padlói a parketták: a hagyományos csaphornyos megoldások, laminált parketták, szalagparketták. Természetességet kölcsönző megjelenésük mellett elérhető áron kaphatóak. Magasabb árkategóriába eső megoldás a bambuszparketta és a parafapadló. A parafa kiváló épületfizikai tulajdonságokkal rendelkezik, a kártevők messzire kerülik.
A meleg padlók elkészítéséhez az előkészítő munkálatok megfelelő kivitelezése, illetve a munka összetettsége miatt szakember igénybevételét javasoljuk.
Melegburkolatok készítése
A meleg burkolat elkészítését az aljzatbeton előkészítésével kezdjük. Az aljzatbeton megfelelő szilárdságát a következőképpen ellenőrizzük: a betont megkarcolva por nélküli fehér vonalat kell látnunk, kalapáccsal enyhén megütögetve a beton nem törhet, nem porlik és nem is kong.
A következő lépés az alapozó réteg felhordása, melynek funkciója a por megkötése, a tapadás javítása, illetve nedvességzáró réteg képzése az aljzatbeton és az aljzatkiegyenlítő között.
Elengedhetetlenül fontos a meleg burkolatot sima felületre helyezni. A rugalmas burkolat felveszi az alap hibáit, a szilárd burkolat pedig egyenetlen felületre nem tud felfeküdni teljesen, így el is törhet. A meleg burkolat sima alapjának kialakítása céljából az alapozó rétegre aljzatkiegyenlítő anyagot hordunk fel, melyet célszerű 10 fok feletti hőmérsékleten végezni, máskülönben az anyag hamar megdermed, így nem tud kellőképpen elterülni, ezáltal egyenetlen marad a felület.
A szükséges száradási idő kivárása után a sima felületre kerül rá burkolóanyaghoz tartozó vizes bázisú, oldószeres vagy poliuretán ragasztóréteg, ezután pedig maga a burkolat.
Várjuk hívását, lépjen velünk kapcsolatba itt!